WŁAŚCICIEL nieruchomości (wynajmujący)

dobrze abyś zabezpieczył się na okoliczność różnych sytuacji, które mogą się zdarzyć z najemcami.

Nie będę pisała o bezpiecznych zapisach w umowie najmu czy o kaucji.

Chciałabym poruszyć tutaj temat właściwego ubezpieczenia.

– Ubezpieczając swoją nieruchomość nie zapomnij podać informacji, że Twoja własność będzie wynajmowana.

– Kup ubezpieczenie nieruchomości od zdarzeń losowych.

  Doradzałabym nie zaniżać wartości lokalu czy budynku (bo przecież ryzyko wystąpienia szkody zwiększa się i tracimy nad nim kontrolę), na polisie niech też będzie wykupione ubezpieczenie OC w życiu prywatnym i dewastacja.

Jeśli wynajmujesz nieruchomość jako przedsiębiorca – kup odpowiednią polisę dla swojej firmy.

– Warto (kupując swoje ubezpieczenie i zaznaczając sytuację, że ma miejsce najem) rozszerzyć OC w życiu prywatnym o opcję objęcia szkód wyrządzonych osobom trzecim przez najemcę (np. zalanie sąsiadów) jak również o opcję szkód wyrządzonych najemcy (np. pęknięta rura czy zwarcie instalacji spowoduje zniszczenie majątku naszego najemcy)

– Natomiast bardzo ważne jest by wyegzekwować od najemcy by wykupił własną polisę OC w życiu prywatnym z rozszerzeniem (koniecznie) o szkody w mieniu najmowanym. Polisa ta pomoże pokryć szkody jakie niechcący zrobi najemca w najmowanej nieruchomości np. poplamienie kanapy, urwanie drzwiczek szafki..

W momencie kiedy dojdzie do sytuacji kiedy najemca niechcący coś uszkodzi lub zniszczy – zgłoszą Państwo (np. telefonicznie) swoją szkodę do ubezpieczyciela, u którego polisę wykupił najemca.

NAJEMCA (czyli np. student)

Kup ubezpieczenie OC w życiu prywatnym z rozszerzeniem (koniecznie) o szkody w mieniu najmowanym. Polisa ta pomoże pokryć szkody jakie niechcący zrobiłeś w najmowanej nieruchomości np. poplamienie kanapy, urwanie drzwiczek szafki, zbicie lampki…

Polisa OC pomoże Tobie również w innych sytuacjach życia codziennego np. wpadniesz na kogoś jadąc rowerem, twój pies kogoś ugryzie, coś niechcący zrzucisz w sklepie…

Gdybyś wyprowadził się z obecnego mieszkania – polisa będzie chroniła ciebie w dalszym ciągu, nawet jak zaczniesz użytkować inne mieszkanie.

Koszt polisy jest niewielki np. 75 zł za roczne ubezpieczenie.

Pamiętaj, że nawet jeśli mieszkasz w najmowanym mieszkaniu możesz ubezpieczyć również swoje sprzęty, które wniosłeś do najmowanego pokoju, mieszkania czy domu.

Zatem możesz wykupić ubezpieczenie od zalania, pożaru, przepięcia czy kradzieży dla swojego komputera, telewizora, odzieży i innych przedmiotów.

Chcesz być na bieżąco:

https://www.facebook.com/UbezpieczeniaLiliannaPotasz

https://www.instagram.com/liliannapotasz/